Aktualności | Biuro Podróży KROCZEK | Zobacz co u nas nowego

Sprawdź co u nas nowego

Aktualności

2024-02-29
Trekking

Podróżuj z nami

Jak wygląda proces tworzenia wycieczki? Dla nas i naszych stałych klientów to oczywiste 😉 Dla osób z którymi spotkamy się po raz pierwszy, przygotowaliśmy krótkie podsumowanie.

  • Znalazłaś/eś nas i już wiesz, że istnieje takie niezwykłe biuro podróży jak nasze. Połowa drogi za Tobą;)
  • Teraz rozmawiamy, badamy zainteresowania, podsuwamy pomysły i tak powstaje ogólny zarys planu wycieczki lub wycieczek.
  • Po tym etapie potrzebujemy chwili na opracowanie programów i ich wycenę. Czasem zajmuje to 2-3h a czasem w przypadku długich wypraw nawet 7 dni. 
  • Oferty ciekawych wycieczek przygotowane, otrzymujesz od nas pięknego maila z wymarzonym programem wyjazdu. Teraz twoja kolej. Czytasz, oglądasz zdjęcia i rozmawiasz z innymi osobami, z którymi wspólnie planujesz wycieczkę. Uwagi zbierasz i przekazujesz do nas. My jeśli to potrzebne wprowadzamy modyfikacje.
  • I jest! Ten jeden wyjątkowy program wycieczki, który całej grupie się podoba. Nie tracimy czasu, wspólnie ustalamy termin wyjazdu, dokonujemy wstępnej rezerwacji i podpisujemy umowę. 
  • 95% pracy za nami. O tym co będzie dalej dowiesz się już w chwili podpisywania umowy tj. jakich informacji od Ciebie jeszcze potrzebujemy (lista uczestników, schemat zakwaterowania, menu posiłków…).
  • Ten wielki dzień. Spotykamy się w autokarze lub na lotnisku i wyruszamy w podróż.
  • Jak wrócimy to ponownie rozmawiamy, dokonujemy rozliczeń i wystawiamy fakturę. Wiem, to ta nudna część związana z dokumentacją 😉
  • 100% – wyjazd zrealizowany, pamięć w telefonach zapełniona zdjęciami i w planach kolejny wspólny wyjazd.
2023-12-13
Chorwacja - Biokovo

Nowości na rok 2024

Zakończyliśmy prace nad nowymi programami wycieczek.

Ostatnie kilka miesięcy minęło nam pod znakiem podróży, spotkań i konsultacji programów wycieczek z najlepszymi lokalnymi przewodnikami. Pozwoliło to nam dopracować już istniejący katalog wyjazdów oraz otworzyć dla Was nowe kierunki. Dla nas współpraca z „lokalsami” jest bardzo ważna. Oni znają wybrany region lepiej niż nie jeden przewodnik i choć osobiście byliśmy w większości tych miejsc to dzięki ich wiedzy oraz informacjom zdobywanym przy wspólnej kawie nasze programy wycieczek są tak wyjątkowe. Więcej o naszej filozofii przeczytacie tutaj „O NAS”, a poniżej przedstawiamy kilka nowości z oferty na 2024 r.

Austria: Alpejska Kraina

Chorwacja: Słoneczna Istria

Słowenia mały, wielki kraj

Włochy: Pod słońcem Italii

Polska: Podziemny Śląsk, Przygody z nauką, Bieszczadzkie Smaki, W krainie skalnych labiryntów, Opowieść o zamku i wrocławskich skarbach, Miasta Odrą połączone

Słowacja: Odkrywamy słowackie Tatry

2023-06-19

Aktualizacja wycieczek

Wakacje to czas, w którym dodajemy nowe propozycje wycieczek, aktualizujemy programy i ceny obecnych już naszej ofercie wyjazdów.

Z tego powodu mogą pojawić się różnice w programach, cenach pomiędzy ofertą zawartą na stronie internetowej a tym co Państwo od nas otrzymają. Aktualne oferty przygotowujemy w oparciu o informacje jakie od Państwa otrzymamy – zawsze nasze wycieczki dostosowujemy do oczekiwań i możliwości uczestników wyjazdu.

Ile potrwa aktualizacja naszej strony? Ze względu na ciągle zmieniające się ceny poszczególnych biletów i usług nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie. Działamy w temacie 🙂

Po aktualną ofertę wybranych wyjazdów zapraszamy do kontaktu z nami: biuro@kroczek.org lub tel. 18 300 02 01.

Miłego dnia!

2023-06-05
Polska - Morze Bałtyckie

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej

Dziękujemy POT za docenienie programów naszych wycieczek i przyznanie kolejnego certyfikatu.

Certyfikat POT dla Biuro Podróży KROCZEK
2023-03-22
Słowacja - Tatry Wysokie

Wycieczki górskie i trekkingi

Wycieczka w góry to wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu, zrelaksowanie się i przeżycie niezapomnianej przygody.

Jednakże wybierając się na pieszą górską wędrówkę powinniśmy pamiętać o kilku niezbędnych rzeczach, które musimy zabrać ze sobą:

Plecak

Turystyczna apteczka pierwszej pomocy i folia termiczna

Mapa rejonu, w który się udajemy

Sportowe obuwie, dostosowane do zaplanowanej trasy

Wygodna odzież (ciepła bluza, koszulka termoaktywna, czapka, rękawiczki)

Nieprzemakalna kurtka

Naładowany telefon komórkowy z zapisanym numerem ratunkowym 601 100 300

Krem do twarzy z filtrem UV

Okulary przeciwsłoneczne

Napoje (woda mineralna, sok, termos z herbatą, napoje izotoniczne)

Jedzenie (bułka, drożdżówka, batony, owoce, suszone przekąski)

Chusteczki higieniczne

O tym, co zabierzemy na wyprawę decyduje wiele czynników, z których najważniejsze to cel, długość i sposób organizacji podróży. Nie każda osoba będzie potrzebowała wszystkich wymienionych rzeczy na wybraną wycieczkę!

Zawsze podczas górskich wycieczek organizowanych przez nasze biuro podróży, za realizację zaplanowanej trasy oraz bezpieczeństwo uczestników odpowiada wykwalifikowany przewodnik.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat trekkingów znajdujących się w ofercie naszego biura podróży, skontaktuj się z nami pod nr tel. 18 300 02 01 lub biuro@kroczek.org. Nasi eksperci podpowiedzą jak najlepiej przygotować się do udziału w wybranej wycieczce.

2023-03-01
Polska - Trzy Korony

Program „Poznaj Polskę”

Od marca 2023 r. można składać wnioski o dofinansowanie wycieczek szkolnych w ramach programu „Poznaj Polskę” – decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji znajduje się u dyrektorów szkół oraz na stronie MEiN. My dla Was możemy bezpłatnie przygotować wyceny i programy wyjazdów w oparciu o wytyczne projektu.

Zapraszamy do kontaktu.

2023-01-06
Czarnogóra - Perast

Informacje dla podróżujących MSZ

Planujesz wycieczkę lub wczasy? Przed wyjazdem koniecznie zapoznaj się z raportem Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczącym bezpieczeństwa w wybranym kraju.

Zawsze aktualną mapę ewentualnych zagrożeń dla podróżujących znajdziecie na stronie należącej do polskiego MSZ: www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami umieszczanymi na tej stronie.

2023-01-01
Lego

Ciekawe miejsca na warsztaty dla dzieci

Tworzenie witraży w Krośnie, zabawa w rycerzy wśród murów największego zamku na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej, a może wcielenie się w rolę górnika w prawdziwej kopalni węgla? Jak Polska długa i szeroka, od Bałtyku aż po Tatry znajdziemy wiele fantastycznych atrakcji dla dzieci. Oto przegląd najciekawszych miejsc na południu Polski, gdzie warto zorganizować dla dzieci aktywne zajęcia.

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie to jedyny w Polsce obiekt prezentujący świat szkła dosłownie na wyciągnięcie ręki. To nie jest tradycyjne muzeum, w którym zwiedzających dzieli od eksponatów odpowiedni dystans. Wręcz przeciwnie – tu można je dotykać, obserwować jak powstają, a nawet współtworzyć.

Karpacka Troja – Skansen Archeologiczny  na terenie parku archeologicznego zlokalizowane są rekonstrukcje wioski otomańskiej oraz słowiańskiej z wczesnego średniowiecza. Znajduje się tu także nowoczesny pawilon wystawowy z salą ekspozycyjną, multimedialną salą edukacyjną, przytulną „Salką Małego Odkrywcy” przeznaczoną dla dzieci oraz zapleczem gastronomicznym, w którym serwowane są potrawy przygotowane w oparciu o sztukę kulinarną naszych przodków. Wszystko to wzbogacone jest o atrakcyjny program kulturalny oraz niezwykłą atmosferę gwarantującą niezapomniane wrażenia. W trakcie wizyty dzieci mogą wziąć udział w ciekawych warsztatach inspirowanych średniowiecznymi zmaganiami wojów pt. „Gry i zabawy Słowian”.

Zamek Ogrodzieniec to najsłynniejszy i najbardziej okazały z zamków na Szlaku Orlich Gniazd. Tutaj oprócz zwiedzania dzieci mogą wziąć udział w żywej lekcji historii pt. „Szlakiem Rycerzy i Dam” – to idealne połączenie zabawy i nauki dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia są przygotowywane przez jedną z najbardziej znanych i doświadczonych grup rekonstrukcyjnych. Słuchacze zostają wciągnięci we wspaniały średniowieczny świat, mając okazję wcielić się w walecznych rycerzy lub zacne dworskie damy.

Kopalni Królowej Luizy w Zabrzu dzieci będą mogły wcielić się w rolę górnika i na własnej skórze odczuć trudy pracy pod ziemią! Mali podopieczni otrzymają oryginalny, sztygarski strój roboczy i ekwipunek w postaci kasku z lampą górniczą. W trakcie zajęć poznają realia pracy w kopalni, wykonują różnorodne zadania, takie jak urabianie węgla kilofem, ładowanie i transport drewnianą taczką, cięcie drewna, a także biorą udział w improwizowanej akcji ratowniczej. Bajtel Szychta to doskonały sposób na integrację grupy i wspólne spędzanie czasu.

Na terenie Centrum Kulturowo – Archeologicznego w Nowej Słupi odbywają się warsztaty, które mają na celu przekazanie dzieciom i młodzieży szkolnej wiedzy na temat antycznego rzemiosła, warunków bytowych, obyczajowości i wierzeń ludów kultury przeworskiej, ze szczególnym uwzględnieniem starożytnego hutnictwa świętokrzyskiego. Poprzez zobrazowanie dwóch różnych cywilizacji starożytnych – kultury rzymskiej i barbarzyńskiej młody odbiorca poznaje najstarszą historię Gór Świętokrzyskich.

Biskupinie zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach pt. „Pradziejowe Łowiectwo”, podczas których dzieci poznają pierwsze narzędzia krzemienne oraz metody ich wytwarzania. Dowiedzą się czym dla człowieka stało się odkrycie ognia, jakie są znane metody rozpalania ognia i jakie jest jego zastosowanie? W praktycznej części zajęć dzieci odbędą kurs łucznictwa pradziejowego, gdzie spróbują strzelania z drewnianego łuku i tradycyjnych strzał.

Gra terenowa „Tajemnice Nowego Sącza” – na podstawie badań i obserwacji naukowcy ustalili, iż Nowy Sącz jest jednym z dwóch miast na świecie, gdzie może pojawić się tzw. „oś kosmiczna” na której możliwe jest spotkanie z przeszłością. Niestety, dokładna lokalizacja miejsca na terenie miasta oraz czasu, w którym się to wydarzy, pozostaje nadal wielką tajemnicą. Z uwagi na konieczność prowadzenia obserwacji w różnych miejscach, badacze z Akademii zapraszają chętnych do udziału w ekspedycji poszukiwawczej. W Was, drodzy gracze, cała nadzieja… Uczestnicy wyruszą w teren, by pomóc uczonym odkryć tajemnicze miejsca. Będą musieli zmierzyć się z ciekawymi zagadkami, niespodziewanymi sytuacjami, a także stawić czoła różnym przeciwnościom. Udział w tym wyzwaniu pozwoli uczniom wykazać się umiejętnością współpracy, kreatywnością oraz spostrzegawczością.

2022-12-20

Nowy serwis www naszego biura podróży

Dziś rozpoczęliśmy prace nad nową odsłoną naszego serwisu internetowego. Całość czekają duże zmiany włącznie z rebrandingiem firmy. Do nowego serwisu przeniesiemy większość naszych ciekawych programów wycieczek. Wasze zdjęcia z podróży, opinie i aktualności przeniesiemy tylko z ostatnich miesięcy. Przez 10 lat wspólnych podróży uzbierało się tego tak wiele, że serwery tego nie pomieszczą – robimy miejsce na nowe relacje 🙂 Czekamy na Wasze opinie jak tylko wystartujemy z nową stroną.